הפארק הלאומי רמת גן

אטרקציות לשבת

"הפארק הלאומי" של רמת גן הוא למעשה הפארק העירוני הגדול הראשון בישראל לאחר קום המדינה, והוקם ביוזמתו של ראש העירייה המיתולוגי אברהם קריניצי ז"ל ובתמיכת ראש הממשלה דוד בן-גוריון.
הפארק עבר שינויים רבים לאורך השנים, מאז נחנך בשנת 1953, והשינוי העיקרי היה צמצום שטחו בשנות ה- 70' והקמת הספארי בחלק מאדמות הפארק.
גם כיום משמש הפארק מוקד נופש ופנאי מרכזי לתושבי גוש דן בכלל ולתושבי רמת גן בפרט. מסלול הטיול מפגיש את המבקרים עם כל פינות העניין הבולטות בפארק, ומומלץ לביצוע כל השנה למעט בימים בהם צפוי עומס מבקרים חריג כדוגמת יום העצמאות וחול המועד פסח.

 קצת על רמת גן

ההצעה היהודית הראשונה ליישוב העיר נעשתה בסוף המאה ה-19, במכתבו של יהושע שטמפפר ליואל משה סלומון, לאחר הכישלון הראשון של ההתיישבות בפתח תקווה.

בשנת 1921 רכשה חברת "עיר גנים" שטח בן 1800 דונם, באזור שבין הרחובות ארלוזורוב, ז'בוטינסקי ובן-גוריון. הקרקע שנרכשה אחרי 1919 מידי תושבי כפר סלמה הייתה בבעלות: 1000 דונם אדמת "מפרוז" (אדמה מחולקת) ו-800 דונם אדמת "מושע", הקרקע חולקה למגרשים בני 5 דונם שהוגרלו בין החברים. רמת גן נוסדה אמנם כמושב שיתופי אולם תוך זמן קצר התברר כי צורת התיישבות זאת אינה מתאימה לאופיים ושאיפותיהם של ראשוני המקום. בשנת 1923 חל שינוי באופי היישוב ובשמו. בוטל רעיון היישוב השיתופי: היישוב הפך למושב ושמו הוסב לרמת גן

סוג אטרקציה: פארקים וגנים, אזור: תל אביב והמרכז, כתובת: אחד העם 3, רמת-גן

מידע נוסף על הפארק הלאומי רמת גן

כתובת: אחד העם 3, רמת-גן, תל אביב והמרכז, פארקים וגנים

טלפון: +972-3-6313964

אתר אינטרנט:

נגישות: כן

שעות פתיחה: 24/7