לונדע

חוויה

לונדע הינו מוזיאון ראשון מסוגו בארץ, חדשני ואינטראקטיבי לכל המשפחה, המעודד חוויה רב-גילאית ולמידה חווייתית והתנסותית ברמה בינלאומית.

המוזיאון נושא את שם התורמים, משפחת מנדל, מוזיאון הילדים של באר שבע על שם: ג'ק, ג'וזף, ומורטון מנדל, אשר תרמו 5 מליון דולר להקמתו. את המוזיאון ותכניו יזמה, אצרה ופיתחה חברת Playplus, בראשותן של תמר הדר ואפרת אדיב, עבור עיריית באר שבע.

אנו מזמינים אתכן/ם, ילדים ומבוגרים כאחד, לחוויה מיוחדת במינה, מלאת צבעים, רגשות, חינוך וחדשנות, אשר תשאיר אתכן/ם עם טעם של עוד.

על פני 3 קומות גדולות בשטח כולל של 4,000 מ"ר, פזורים שמונה מרחבי ידע בהם למעלה מ-50 מייצגים ומתקנים שונים ומפתיעים ושני שטחי חוץ ייחודיים. כל מתחם או איזור עוסק בפן אחר של העולם הסובב אותנו, ומאפשר לילדים לחוות את המציאות על רבדיה השונים ולגלות את עצמם ואת מקומם במרחב האישי, המשפחתי, הציבורי והחברתי בו הם נמצאים, כפרטים וכחלק מקבוצה.

בעזרת משחק במרחבים השונים של המוזיאון, נחשפים הילדים לאלמנטים משמעותיים הקרובים לעולמם האישי ומתרגלים נושאים חשובים מחיי היומיום דוגמת ניהול משאבי זמן, כסף ומזון, חווים סיטואציות של תקשורת בינאישית, נחשפים לקיומן של תרבויות ושפות שונות ומתנסים בהן, פוגשים את עולם התרבות והאמנות, את מערכת השמש והתכונות הייחודיות של כדור הארץ.

  • כניסה למוזיאון הינה ללא נעליים.
  • כניסה לילדים עד גיל 16 בליווי מבוגר בלבד

אודות קרן ג׳ק, ג׳וזף ומורטון מנדל

ג׳ק, ג׳וזף ומורטון מנדל, הקימו את הקרן מנדל בשנת 1953, בעיר הולדתם קליבלנד שבמדינת אוהיו. פעילות הקרן מבוססת על האמונה שמנהיגים מעולים מהווים גורם מכריע באפשרות של ארגונים לתרום לשיפור פני החברה. מנהיגים כאלה, מונעים מכוח חזון שיונק את השראתו מרעיונות גדולים, ודמיונם היוצר מניע אותם למצוא פתרונות לבעיות ההווה.

סוג אטרקציה: מוזיאונים ותרבות, פארקים וגנים, אזור: דרום, כתובת: דוד הראובני 25, באר שבע

מידע נוסף על לונדע

כתובת: דוד הראובני 25, באר שבע, דרום, פארקים וגנים;מוזיאונים ותרבות

טלפון: +972-8-6226926

אתר אינטרנט: https://www.lunada.co.il

נגישות: כן

שעות פתיחה: יום ראשון: 09:00 – 17:30, יום שני: 09:00 – 17:30, יום שלישי: 09:00 – 17:30, יום רביעי: 09:00 – 17:30, יום חמישי: 09:00 – 17:30, יום שישי: סגור, יום שבת: 09:30 – 18:30