מרכז מורשת יהדות לוב

חוויה

באור יהודה, בשכונה שקטה ומלבלבת, נמצא מרכז שמספר את סיפורה של קהילת יהודי לוב ולמעשה מספר את קורותיה של קהילה שנעלמה- היות ולא נשאר בלוב דבר. במקום ישנו מוזיאון שהוא למעשה אחד מהמוזיאונים האותנטיים בארץ וככזה הוא אחד מארבעה בלבד בארץ שהתקבלו כחברים ב"ארגון המוזיאוניים היהודיים הבינלאומיים".

המוזיאון מספר את סיפורה של קהילת יהודי לוב כפי שרואים אותה צאצאי הקהילה כיום והוא כולל למעלה מתשע תחנות שונות בהם לומד המבקר על קורות הקהילה העתיקה בלוב מתקופת שלמה המלך ועד לעליה לארץ ותרומת יוצאי הקהילה לבנייתה והגנתה.

האוסף במוזיאון נאסף בדקדקנות ובקפידה במשך שנים ארוכות ורק לאחרונה החל להיחשף לציבור המבקרים. הוא כולל בתוכו פריטים היסטוריים  נדירים וייחודיים כמו תשמישי קודש עתיקים, מסמכים, תעודות, עיתונים, ובגדים מסורתיים. כל אלו מוצגים במסלול של ביתנים המוקדשים לנושאים שונים בחיי הקהילה וההיסטוריה שלה ומזמנים למבקר במוזיאון חוויה יוצאת דופן.

בכניסה למוזיאון מצויה עמדת מידע במספר שפות הנותנת רקע קצר על המקום ולצידה פסל של האמן דוד סוזנה "בארץ ישראל קם העם היהודי".

במבואת הכניסה למרכז מוצגת תערוכה ובה 21 תמונות של פנים, ללא כיתוב ופרטים מזהים כאשר המטרה היא להציג בפני הנכנס את הדמויות השונות של יהודי לוב וליצור אפשרות לכל מבקר להתחבר ולהזדהות עם תמונה אליה הוא נמשך במיוחד.

סוג אטרקציה: מוזיאונים ותרבות, אזור: תל אביב והמרכז, כתובת: משה הדדי 4, אור יהודה

מידע נוסף על מרכז מורשת יהדות לוב

כתובת: משה הדדי 4, אור יהודה, תל אביב והמרכז, מוזיאונים ותרבות

טלפון: +972-3-5336268

אתר אינטרנט: https://livluv.org.il/

נגישות: כן

שעות פתיחה: ראשון: 09:00 – 15:30, שני: 09:00 – 15:30, שלישי: 09:00 – 15:30, רביעי: 09:00 – 15:30, חמישי: 09:00 – 15:30, שישי: סגור, שבת: סגור