שמורת טבע עיינות צוקים – עין פשחה

אטרקציות לשבת

עינות צוקים (עין פשח'ה) בשמורת הטבע עינות צוקים מעיינות מים מתוקים ומליחים, אשר נובעים מתוך הנקיקים שבינות לצוקים המיתמרים מעל לים המלח ויוצרים נווה מדבר מרהיב. במקום אזורי פיקניק ושטחים מוצלים, הסמוכים לברכות המים ולמעיינות המפכים. ניתן להצטרף לסיורים מודרכים שנערכים ב"שמורה החבויה", שבה צמחייה ובעלי חיים ייחודיים. באתר גם חווה חקלאית מן התקופה הרומית

מה לעשות בעיינות צוקים – עין פשחה

ברכות שכשוך ורחצה – מקום מיוחד המשלב נופש וטבע, שופע ברכות מים המקבלות מים טבעיים מהמעיינות המקומיים ופתוחות לרחצה כל השנה. בריכת "תמר", העמוקה ביותר, פתוחה לרחצה בחודשי יולי ואוגוסט כמעט כל יום פרט לרביעי, ומאמצע מרץ עד סוף נובמבר – בסופי שבוע וחגים בלבד. שירותי הצלה זמינים בימים אלו.

הבריכה נגישה לרחצה רק כאשר מציל נמצא במקום.

"השמורה החבויה" – חלקו הדרומי של השמורה, שבו עינות מים צוקים נובעות בין צמחייה עשירה. הגישה לאזור זה מותרת רק לקבוצות בליווי מדריך. בסופי שבוע נערכים סיורים במקום, ובימים אחרים יש לתאם מראש עם הנהלת השמורה.

תצפית על נסיגת ים המלח – ניתן לראות את ההשפעות של התייבשות ים המלח, שבה קו החוף נסוג יותר מקילומטר. בגלל סכנת בולענים ואי יציבות הקרקע, אין אפשרות להגיע ישירות לחוף הים, אך ניתן לצפות בו מרחוק ולהבין את השינויים המשמעותיים שחלו במרחב זה לאורך השנים.

מידע נוסף על שמורת טבע עיינות צוקים – עין פשחה

כתובת: עינות צוקים, ים המלח, טבע ובעלי חיים

טלפון: +972-2-9942355

אתר אינטרנט:

נגישות: כן

שעות פתיחה עין פשחה:

הכניסה לשמורה נסגרת שעה לפני הזמנים המצוינים להלן:

שעון קיץ:

  • בימים א' עד ה' ובשבת: 08:00 – 17:00
  • בימי שישי וערבי חג: 08:00 – 17:00

שעון חורף:

  • בימים א' עד ה' ובשבת: 08:00 – 16:00
  • בימי שישי וערבי חג: 08:00 – 16:00
  • בערב ראש השנה ובערב פסח: 08:00 – 13:00
  • בערב יום כיפור: 08:00 – 13:00