שמורת ים אבטח

טיול יום לעכו

שמורה ימית הממוקמת בין אשדוד לאשקלון, בעלת קרקע רכה המכוסה בגרגירי חול, וכוללת זנים שונים של חסרי חוליות. בשמורה אף נצפו גם דולפינים מצויים וצבי ים.

צבי ים (שם מדעי: Chelonioidea) היא על-משפחה בסדרת הצבים בה מיני זוחלים ימיים שוכני אוקיינוס הכוללים את הצבים הגדולים ביותר.

כל צבי הים נתונים בסכנת הכחדה. הם הולכים ומתמעטים בשנים האחרונות. בחופי ישראל מצויים שלושה מיני צבים ימיים: צב ים חום (Caretta caretta), צב ים ירוק (Chelonia mydas) וצב ים קרני (Eretmochelys imbricata). צב הים הקרני נמצא רק בחופי הים האדום בישראל.

הדולפיננים הם יונקים ימיים אפורים, כאשר צבעו של חלקם העליון כהה יותר מצבעו של חלקם התחתון. לסתותיהם מוארכות, ויחד הן יוצרות את החרטום של הדולפינן. המהירות הטיפוסית של הדולפיננים היא בין 5 ל-11 קמ"ש, אולם הם מסוגלים להגיע למהירות מרבית של 35 קמ"ש למרחקים קצרים. הם מגיחים מהמים בכל 5 עד 8 דקות על מנת לנשום דרך חור הנשיפה שלהם.

הדולפינן המצוי הוא הדולפין הנפוץ ביותר מעל מדף היבשת שלאורך חוף הים התיכון בישראל ברצועת רוחב של עד כ-10 ק"מ מהחוף ובעומקי מים של עד 200 מ'. אוכלוסיית הדולפינים מוערכים כ 480 דולפינים.

על מנת למצוא מזון, הדולפיננים נעזרים בצורה של תהודה הדומה לסונאר: הם מאתרים עצמים על ידי הפקת קולות והאזנה להד שלהם.

סוג אטרקציה: טבע ובעלי חיים, אזור: דרום, כתובת: שמורת ים אבטח

מידע נוסף על שמורת ים אבטח

כתובת: שמורת ים אבטח, דרום, טבע ובעלי חיים

טלפון: *3639

אתר אינטרנט: https://www.parks.org.il/reserve-park/avtach/

נגישות: על בסיס מקום פנוי

שעות פתיחה: